Apex Parkiety dla Ciebie – Podłogi które Warto kupić

Wybór podłogi do domu wcale nie jest sprawą błahą. O ile bowiem relatywnie łatwo przemalować ściany, wymienić czy przestawić meble albo odmienić wygląd pomieszczenia nowymi ozdobami, to wymiana podłogi nie należy raczej do najłatwiejszych zadań. W dodatku podłoga sporo kosztuje – zarówno jej zakup, jak i ułożenie – dlatego decyzję podejmowaną przy urządzaniu domu należy dobrze przemyśleć. Na co postawić? Czemu akurat drewno może być najlepszym wyborem?

Podłogi drewniane – niezależnie od epoki i stylu

Od setek lat podłogi drewniane są synonimem dobrego smaku, stylu oraz solidności. Właściwie konserwowane potrafią przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, w międzyczasie ciesząc właściciela nienagannym wyglądem. W zależności od wybranego drewna można uzyskiwać rozmaite rezultaty, co sprawia, że drewno sprawdzi się zarówno we wnętrzu o nowoczesnym wykończeniu, jak i w klasycznych aranżacjach. Wykorzystanie drewna egzotycznego pozwala na uzyskiwanie naprawdę wyjątkowych rezultatów, ale podłogi wykonane z krajowego surowca również prezentują się nienagannie, a przy tym są wyraźnie tańsze. Poza tym drewniane podłogi można wielokrotnie odnawiać – co daje okazję do delikatnej zmiany barwy czy lakieru wykorzystanego do jej pomalowania.

realizacje_teak-przemyslowy-002

Zalety drewna na tym się nie kończą – to naturalny materiał, który sprawi, że Twoje wnętrze będzie bardziej przytulne, ale również przyjemne w dotyku. Nawet zimą chodzenie po drewnianej podłodze nie jest nieprzyjemne (czego nie można powiedzieć np. o glazurowym wykończeniu), jej utrzymanie w czystości jest łatwe (m.in. dzięki antystatycznym właściwościom tego surowca), a nowoczesne formy, jak np. parkiet czy deska warstwowa, mogą być wykorzystane razem z ogrzewaniem podłogowym.

Apex Parkiety dla Ciebie – podłoga drewniana do sypialni i nie tylko!

Decydując się na położenie drewna w sypialni, salonie, kuchni czy nawet w łazience (tak, to również możliwe), warto poświecić nieco uwagi i sięgnąć po rozwiązanie, które będzie najlepiej trafiało w Twoje potrzeby. Podłoga drewniana w sypialni sprawia, że w pomieszczeniu tym poczujesz się bardziej zrelaksowany, co ułatwi wypoczynek nocny. Zapach prawdziwego drewna, wygłuszenie wnętrza i przyjemne w dotyku wykończenie to doskonałe rozwiązanie, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Również w salonie, hallu czy nawet kuchni doskonale odnajdzie się drewno – choć w tym ostatnim przypadku lepiej unikać paneli, a zamiast tego stawiać na deski, szczególnie lite.

Ogromny wpływ na wrażenia z użytkowania i zadowolenie z podłogi drewnianej mają decyzje podjęte już na etapie jej projektowania i realizacji. Deska lita czy warstwowa? A może parkiet czy panele? Drewno egzotyczne czy krajowe? Olejowane czy lakierowane? Jaki odcień? Środki pielęgnacyjne? Na każde z tych pytań trzeba odpowiedzieć, szukając dobrego rozwiązania. Na szczęście, niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, nie musisz szukać w różnych miejscach – każdy rodzaj drewnianej podłogi czy parkietu znajdziesz w jednym miejscu – w sklepie Parkiety Dla Ciebie!

realizacje_teak-przemyslowy-001

Parkiety do domu i wiele więcej

Nie wiesz, jaki parkiet wybrać? Zastanawiasz się, czy deska lita, czy warstwowa będzie lepsza? A może chcesz postawić na panele? Po prostu przyjedź do naszego sklepu i na własne oczy zobacz każdy z produktów. Na tym oczywiście nie koniec – opowiemy Ci o wadach i zaletach każdego rozwiązania i rodzaju wykończenia, i wspólnie wybierzemy drewno dopasowane do Twoich potrzeb, korzystając z naszego doświadczenia w montażu i użytkowaniu drewna. Następnie bezpłatnie dowieziemy go do Twojego domu, a jeśli zechcesz – również fachowo ułożymy i nauczymy konserwacji i prawidłowego obchodzenia się z tym konkretnym rodzajem podłogi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dokonujesz właśnie wyboru na lata i wykładasz niemałą sumę na podłogę – dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyś był zadowolony z dokonanego wyboru i przez dekady cieszył się idealną podłogą. Nie musisz już szukać dalej – Twoja następna podłoga czeka już na Ciebie w Podłogi Dla Ciebie! Po prostu przyjedź i ją znajdź! Zapraszamy!