Cyklinowanie parkietu

Jedną z największych zalet wykonanej z drewna podłogi jest możliwość jej odnawiania, dzięki czemu raz ułożona deska czy parkiet może nawet przez dekady ozdabiać Twoje mieszkanie. Cyklinowanie pozwala na usunięcie zniszczonej warstwy drewna i ponowne lakierowanie, co gwarantuje kolejne lata użytkowania pięknej podłogi. Z nami odnowisz swoją podłogę profesjonalnie i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Dlaczego to właśnie nam powinieneś zlecić cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie podłogi – wygląda na łatwe, ale…

Cyklinować można niemal każdą podłogę – nawet kilkudziesięcioletnią, która w znacznym stopniu uległa zniszczeniu. Efekty dobrze wykonanej pracy najczęściej znacznie przekraczają oczekiwania – drewno znów wygląda jak nowe, a połyskująca warstwa zachwyca eleganckim wykończeniem. Odpowiednie urządzenie w rękach doświadczonego cykliniarza pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie pracy. Obserwując ją z boku, można łatwo dojść do wniosku, że w istocie cyklinowanie parkietu to nic trudnego i właściwie każdy może podjąć się tego zadania. Nie do końca jest to twierdzenie prawdziwe, bowiem wymaga ono gruntownych przygotowań – zarówno osoby, która będzie wykonywać to zadanie, jak i materiału, który będzie obrabiany. Doświadczony parkieciarz zajmujący się cyklinowaniem – czyli dokładnie taki, na jakiego możesz liczyć, rozpoczynając z nami współpracę – będzie wiedział jaki rodzaj cykliniarki (maszyny zbierającej warstwę starego drewna) wykorzystać, w jakim tempie wykonywać prace i jaki rodzaj polerki zastosować, chcąc na koniec pozostawiać drewno idealnie gładkie. Dobrze wykonane cyklinowanie podłogi powinno dać efekt porównywalny z nałożeniem nowej podłogi – powierzchnie będą równe, gładkie i gotowe do lakierowania. 

Wycyklinowany parkiet to nie wszystko 

Dokładne szlifowanie podłogi to zaledwie pierwszy krok na drodze do pięknego wnętrza, które będzie wyglądać zupełnie jak nowe. Zanim można przystąpić do lakierownia należy uzupełnić ewentualne ubytki. Choć podłoga po cyklinowaniu będzie pozbawiona większości nierówności i zagłębień, to większe ubytki mimo wszystko należy uzupełnić, wykorzystując w tym celu dostępne preparaty uszczelniające, wiele z nich wymaga wykorzystania pyłu ze szlifowania, dzięki czemu powstała struktura będzie jeszcze bardziej przypominać powierzchnię samych desek. 

Dobrze przeprowadzone cyklinowanie parkietów powinno być zakończone lakierowaniem. Tu jest kilka ważnych aspektów, decydujących o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim dobór lakieru i metody jego nakładania. Wałek, pędzel i lakier to elementy mające istotny wpływ na całokształt podejmowanych prac. Na szczęście korzystając z naszej pomocy, w ogóle nie musisz się nad tym zastanawiać – całą ocenę bierzemy na siebie, Tobie jedynie pozostawiając zatwierdzenie naszych sugestii i delektowanie się wykonaną renowacją. 

Cyklinowanie parkietów i późniejsze lakierowanie oznacza również konieczność szlifowania powierzchni podłogi pomiędzy kolejnymi warstwami lakieru. Dzięki temu na bieżąco udaje się usuwać pojawiające się zacieki i nierówności, a także przyklejające się drobinki kurzu. Po nałożeniu trzech warstw wysokiej jakości lakieru można cieszyć się w pełni odnowioną podłogą. 

Podłoga cyklinowana – drugie życie drewna

Dobrej jakości podłogi drewniane mogą z powodzeniem służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Przez cały ten czas będą zachwycać ponadczasowym, klasycznym stylem – szczególnie, jeśli zadbasz o regularne cyklinowanie i lakierowanie. Na szczęście nie musisz zabierać się za to zadanie samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się nam zlecić cyklinowanie i lakierowanie, to zyskasz gwarancję, że proces ten będzie wykonany szybko, sprawnie i profesjonalnie, dając Ci pełną gwarancję, że odnowiona podłoga na długo zachowa swoje piękno i połysk. Zamiast więc eksperymentować samodzielnie lub szukać na oślep dobrego wykonawcy, zleć tę pracę nam i zdaj się na nasze doświadczenie, a Twoja podłoga przez lata będzie zachwycać nie tylko Ciebie, ale również i Twoich gości!
 
Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami cyklinowania zapraszamy do kontaktu.
Pozdrawiamy, załoga „Parkiety dla Ciebie”