Montaż podłóg drewnianych

Podłogi drewniane to sprawdzony sposób na wprowadzenie do swojego wnętrza odrobiny luksusu, ciepła i przytulności. Jednak sam wybór, a później zakup deski czy parkietu to dopiero pierwszy krok. Nie mniej ważne jest prawidłowe jego zamontowanie, od którego w dużej mierze zależy końcowy efekt. Nie martw się, jeśli nie znasz nikogo godnego polecenia – w naszej ofercie znajdziesz podłogi drewniane z montażem. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Montaż podłóg drewnianych – istotny element wpływający na całokształt

Układanie podłóg drewnianych wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W odróżnieniu od paneli podłogowych, w przypadku drewna należy wziąć pod uwagę wiele czynników wpływających na wybór techniki kładzenia i stosowanych rozwiązań. Różne gatunki drewna, odmienna wilgotność, kształt, grubość czy spoistość podłoża – to wszystko może istotnie wpływać na wybierane kleje, wykończenie i konserwację, a także sam sposób ułożenia podłogi. Różne są także projekty wybierane przez klientów – nie każdy preferuje standardowo ułożoną deskę, nierzadko zdarza się układać bardziej finezyjne wzory, a w Polskich domach wciąż bardzo często gości drewniany parkiet, którego ułożenie również jest wymagające technicznie.

Montaż parkietu czy deski związany jest z przeprowadzeniem wielu działań przygotowawczych – m.in. aklimatyzacją, upewnieniem się co do właściwej wilgotności podłoża, wypoziomowania. W przypadku nierównego podłoża można wykonać wylewkę wyrównującą, ale pod długie deski podłoże powinno być przygotowane szlifowaniem – chroni to bowiem przed jego odspojeniem. Przed rozpoczęciem klejenia parkietu niezbędne jest zagruntowanie podkładu, preparatem dobranym pod kątem podłoża i wykorzystanego kleju. Nie mniej istotne jest odpowiednie rozplanowanie układanych na podłodze desek, pozostawienie miejsca na dylatację, a umiejscowienie docinanych elementów powinno być wybrane na obrzeżach pomieszczenia.

Montaż podłóg drewnianych bardzo często związany jest również z cyklinowaniem – jeśli drewno nie zostało fabrycznie wykończone. Jest to dość mozolny proces, który umiejętnie wykonany daje bardzo dobre rezultaty, natomiast ewentualne błędy są bardzo widoczne i pogarszają walory wizualne podłogi. Po tym procesie połączenia między klepkami w przypadku parkietu należy uszczelnić kitem lub odpowiednio spreparowanym lakierem, zagruntować drewno i polakierować albo alternatywnie wykonać olejowanie czy woskowanie.

Podłogi z montażem – najwygodniejsze rozwiązanie

Zamiast poszukiwać odpowiednich specjalistów na własną rękę i ryzykować, że droga i piękna podłoga zostanie nieprawidłowo ułożona, zaufaj naszym fachowcom. Kompleksowo podchodzimy do tematów podłóg – u nas nie tylko znajdziesz ciekawe propozycje, oferty czy drewniane podłogi z outletu, ale także uzyskasz pomoc w obliczeniu odpowiedniej ilości potrzebnej deski czy doborze rozwiązania, które najlepiej będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Na tym jednak nie kończy się nasza oferta – oferujemy również deski, mozaikę czy parkiet z montażem, dzięki czemu kupując swoją wymarzoną podłogę, możesz mieć pewność, że efekt końcowy będzie dokładnie taki, jak zamierzony. Pomożemy Ci dokładnie zwymiarować Twoją podłogę, dobrać kleje, grunty i metodę zabezpieczenia drewna przed czynnikami zewnętrznymi, przywieziemy i prawidłowo zamontujemy dowolny rodzaj drewna na Twojej podłodze – dokładnie według Twojego projektu. Z racji wieloletniego doświadczenia przy sprzedaży i montażu podłóg drewnianych dysponujemy niezbędnym zapleczem, a także wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, co pozwala nam na podjęcie się i zrealizowanie niemal dowolnego projektu. Na wykonane przez nas prace, podobnie, jak i na drewno, otrzymasz pisemną gwarancję.

Poszukując pomysłu na swoją podłogę, warto również zajrzeć również na naszą stroną podlogi-outlet.pl, na której znajdziesz również bardzo atrakcyjne cenowo podłogi drewniane z końcówek kolekcji. Również one są oferowane w usłudze z montażem, ułatwiając Ci spełnienie marzeń o pięknym wnętrzu w Twoim domu – teraz to łatwiejsze, niż kiedykolwiek.