Podłoga drewniana w sypialni – dlaczego warto je zamontować

Sypialnia bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu każdego z nas. To właśnie tu regenerujemy siły po aktywnie spędzonym dniu, dlatego to tak ważne, abyśmy czuli się komfortowo. Bez wątpienia jednym z głównych elementów wpływających na wystrój każdego wnętrza jest podłoga – zależy od niej nie tylko styl pomieszczenia, ale również komfort akustyczny i termiczny, dzięki któremu także możemy poczuć się lepiej w zaciszu własnej sypialni. Dlatego tak wiele osób decyduje się na drewniane wykończenie – deską, panelem albo parkietem. Czemu może to być świetny wybór również do Twojej sypialni? Jakie argumenty przemawiają właśnie za drewnem?

Odwieczny dylemat – co na podłogę do sypialni?

Sypialnia to obok salonu, pomieszczenie, do którego wystroju i wykończenia przykładamy największą uwagę. Chcemy, aby była miejscem, gdzie będziemy w stanie się w pełni zrelaksować, zasypianie będzie łatwe, a sam sen niczym niezmącony – w tym hałasami z zewnątrz. Oczywiście nie na wszystko możemy mieć wpływ, w tym na zachowanie sąsiadów, ale już na etapie dobierania elementów wykończenia naszej sypialni mamy spory wpływ na to, jak się będziemy w niej czuć. Od materiałów wybranych na podłogę zależeć będzie np. jak łatwo utrzymać sypialnię w czystości, jaka będzie w dotyku, jaki styl będzie miało to pomieszczenie czy w jakim stopniu uda się wygłuszyć dźwięki dobiegające z zewnątrz, a także czy chodzenie po niej będzie przyjemne – nawet boso. Najczęściej decydujemy się na wykładziny dywanowe, winylowe, panele czy podłogę z litego drewna. Bez wątpienia do ich zalet należy przyjemne ciepło w stopy, świetny wygląd i nadanie pomieszczeniu przytulnego wyglądu. Jednak decydując między tymi materiałami, większość z nas chciałaby także, aby podłoga była łatwa w sprzątaniu, trwała i praktyczna. I właśnie w tym aspekcie drewno ukazuje swoje mocne strony.

Podłoga drewniana do sypialni – dlaczego warto ją rozważyć?

Sypialnia powinna być miejscem, którego stylistyka, dobrane kolory, a nawet zapach będą działały na nas uspokajająco i odprężająco. Chyba żaden materiał stosowany do wykończenia podłóg nie pozwala na nadanie temu pomieszczeniu lepszego klimatu niż prawdziwe drewno, o wyraźnie widocznych słojach, pięknym, drewnianym zapachu i niemalże dowolnym odcieniu. Nie ma problemów z połączeniem deski litej, paneli czy parkietu z każdą stylistyką zastosowaną do wykończenia wnętrza – świetnie wygląda w towarzystwie nowoczesnych mebli o prostych formach, włoskich komodach i łóżku czy w klasycznym wystroju. Jednak na ponadczasowym wyglądzie nie kończą się zalety drewnianej podłogi. Niezależnie od pory roku – i temperatury w pomieszczeniu – naturalne drewno jest bardzo przyjemne w dotyku i ciepłe – z racji bycia świetnym izolatorem. Zapewnia poza tym doskonałe odizolowanie od dźwięków pochodzących z zewnątrz, szczególnie z niższych kondygnacji, jak również zapobiega przedostawaniu się dźwięków z samej sypialni na zewnątrz, czyniąc z niej bardziej prywatne miejsce. Poza tym na korzyść drewna, w zestawieniu z innymi rodzajami wykończenia, przemawia odporność na nawet trudne warunki użytkowania, łatwość w utrzymaniu czystości oraz możliwość zmiany wykończenia bez zrywania podłogi – po prostu po kilku latach, kiedy się ją cyklinuje, można nałożyć lakier innego koloru i całkowicie odmienić wnętrze, ciesząc się zmienioną, odnowioną podłogą.

Podłoga drewniana w sypialni – jaka?

Pośród samych drewnianych podłóg, które można by zastosować w Twojej sypialni, występuje sporo różnic i wariantów. Gatunek drewna, kolor, rodzaj (panele, parkiet, deska lita, warstwowa), rodzaj konserwacji – to tylko niektóre spośród decyzji, które trzeba podjąć, dopasowując podłogę do swojej sypialni. Poza tym należy dokładnie wymierzyć pomieszczenie i obliczyć optymalną ilość materiału, aby je wykończyć. Na szczęście nie musisz zmagać się z tym samodzielnie – wystarczy, że odwiedzisz nasz salon Parkiety Dla Ciebie, aby wybrać spomiędzy setek rodzajów podłóg i znaleźć tę najlepszą. Poza tym możesz liczyć na profesjonalną pomoc w doborze rodzaju drewna i jego konserwacji do Twoich potrzeb i planowanego wykończenia wnętrza. Zatrudnieni fachowcy pomogą Ci obliczyć ilość deski czy paneli potrzebnych do Twojej sypialni, zapewnią bezpieczny i szybki transport, a jeśli tego potrzebujesz – również fachowe ułożenie podłogi. Gdzie szukać salonu? Na warszawskim Ursynowie, pod adresem ul. Obrzeżna 1, 02-691 Warszawa oraz na naszej stronie parkietydlaciebie.pl/

Więc jaka podłoga do sypialni? Oczywiście drewniana!