Usługi

Panele, parkiety, podłogi

Wykonanie i montaż

Zajmujemy się wykonaniem i montażem parkietów i podłóg w Warszawie i okolicach. Potrafimy ułożyć każdy wzór, od tradycyjnych po indywidualne projekty. Aby podłoga lub parkiet zostały dobrze ułożone, sprawdzamy wilgotność, twardość równość oraz spoistość podłoża. Podczas klejenia dobieramy kleje odpowiednie do gatunku drewna.

Wykonując podłogi i parkiety stosujemy różne techniki, które uzależniamy od wybranego gatunku drewna oraz indywidualnych ustaleń z klientem. Tradycyjna metoda montażu parkietu polega na przyklejeniu do posadzki surowych drewnianych elementów, cyklinowaniu, a następnie wykończeniu olejem lub lakierem. Wykonujemy również montaż parkietu gotowego, który nie wymaga obróbki.

Jeżeli chcesz mieć dobrze ułożoną podłogę, zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Renowacja i konserwacja

Nawet najlepsze parkiety i podłogi drewniane z biegiem czasu niszczeją i tracą swój urok, dlatego niezbędna jest renowacja i konserwacja ich powierzchni. Odnowa starego i zniszczonego parkietu pozwoli przywrócić mu utraconą świeżość i blask.

Renowacja podłóg i parkietów lakierowanych polega na zeszlifowaniu warstwy lakieru oraz wyrównaniu nierówności i uzupełnieniu ubytków poprzez szpachlowanie. Następnie, podłogę ponownie się lakieruje. Podłogi i parkiety olejowane można odnowić poprzez zabieg ponownego olejowania. Należy pamiętać o oczyszczeniu powierzchni odpowiednimi środkami.

Cyklinowanie

Cyklinowanie parkietu polega na wyrównaniu nowej podłogi drewnianej lub na renowacji starej podłogi. Czynność ta pozwala usunąć zniszczoną warstwę lakieru i wyrównać nawierzchnię. Do cyklinowania dobieramy papier ścierny o odpowiedniej gradacji dostosowanej do gatunku drewna oraz poziomu zniszczenia cyklinowanej podłogi.

Z cyklinowaniem związane jest szpachlowanie podłogi, które polega na wypełnieniu szczelin spoiwem zmieszanym z drzewnym pyłem. Ostatni etap cyklinowania to polerowanie podłogi pozwalające na ujednolicenie i wyrównanie różnić po cyklinowaniu.

Cyklinowanie podłogi pozwala utrzymać jej ładny wygląd oraz zapobiegnie niszczeniu podłogi. Dzięki temu zabiegowi podłoga w twoim domu będzie zachwycać świeżością przez długi czas.

Schody

Poza parkietami i podłogami, naszą specjalnością są schody drewniane. Stanowią one często jeden z głównych komponentów wnętrz, podkreślając ich styl i charakter.

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam indywidualnie doradzić Klientowi najlepsze drewno, odpowiednią formę wykonania schodów oraz stosowne rozwiązania praktyczne i techniczne. Pomagamy dobrać kolorystykę i model schodów tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Schody drewniane o masywnej konstrukcji podkreślą wielkość pomieszczenia, z kolei te ażurowe będą lekką ozdobą domu.

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonania pomiaru, projektu, wyceny oraz realizacji i montażu schodów drewnianych. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam idealnie dobrać i wykonać schody drewniane dla każdego.

Tarasy

Tarasy z naturalnego drewna staną się dopełnieniem każdego domu i miejscem, w którym chętnie spędzimy czas z rodziną i przyjaciółmi.

Wykonujemy tarasy z naturalnego drewna, które jest przyjaznym i miłym dla oka materiałem.

Dzięki lekkiemu wyglądowi, deski tarasowe z naturalnego drewna doskonale będą się prezentować na dużych powierzchniach, nie tworząc efektu przytłoczenia. Tarasy drewniane to idealne rozwiązanie dla osób posiadających baseny i oczka wodne. Obrzeża w postaci tarasu będą estetycznie wyglądać.

Tarasy powstają najczęściej z drewna bangkirai, massarandua, teak, badi, ipe oraz z modrzewia i świerku. Naszą ofertę obejmującą wykonywanie tarasów z naturalnego drewna można znaleźć na stronie internetowej www.tarasydlaciebie.pl.