Renowacja parkietu

W wielu Polskich mieszkaniach i domach znajduje się drewniany parkiet, nieraz pamiętający jeszcze czasy PRL. Przez lata przybyło na nim niedoskonałości, zarysowań i ubytków, w związku z czym niewiele już zostało po jego pierwotnym blasku. Wymiana parkietu na nowy to zbędny wydatek, gdyż w większości przypadków z powodzeniem można wykonać odnawianie parkietu, a nawet lekką modyfikację jego koloru, co pozwala wydobyć piękno drewna i jeszcze lepiej dopasować go do wystroju wnętrza.

Renowacja parkietu – kiedy i dlaczego opłacalna?

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka Twój stary parkiet może nie zachwyca, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że ma w sobie ogromny potencjał, który tylko czeka na jego wydobycie. Naprawa i renowacja parkietu pozwala na przywrócenie mu pierwotnego wyglądu – a więc takiego, jaki miał kilka czy kilkanaście lat temu, kiedy zachwycano się jego wyglądem świeżo po ułożeniu. Jeśli więc Twoja podłoga jest zmatowiała, porysowana lub nie podoba Ci się jej kolor, to cyklinowanie i nałożenie nowego lakieru może być idealnym rozwiązaniem, znacznie tańszym i mniej czasochłonnym niż zrywanie starego parkietu i układanie nowej podłogi. Oczywiście nie zawsze udaje się przeprowadzić regenerację – szlifowanie parkietu jest możliwe, tylko jeśli klepki (deseczki, z których jest zbudowany) są odpowiedniej grubości. Ta zmniejsza się wraz z każdym kolejnym cyklinowaniem – jeśli jest niższa niż 3 mm, to odradza się przeprowadzenie takiej regeneracji. Przeciwskazaniami może być również pleśń, liczne pęknięcia, widoczne łączenia czy wypaczenia deseczek (np. na skutek wcześniejszego zalania mieszkania) – wówczas niestety należy wymienić okładzinę podłogową.

Wśród zalet, jakie przynosi renowacja podłóg, można wymienić zarówno niższe koszty, oszczędność czasu, jak i troskę o środowisko naturalne. Nowa podłoga również wymagać będzie cyklinowania i lakierowania – a więc dokładnie tych samych czynności, które podejmuje się podczas montowania nowej deski czy parkietu. Zaoszczędzasz więc wydatki związane ze zerwaniem parkietu, wyrównaniem posadzki i ponownym ułożeniem okładziny drewnianej. Renowacja podłóg oznacza również o kilka dni krótsze prace, które z zasady nie należą do najczystszych i mało uciążliwych. Zachowanie aktualnie ułożonej podłogi to również przejaw troski o środowisko – raz ścięte drewno może bez przeszkód służyć nawet kilkadziesiąt lat, dzięki czemu nie powstaje konieczność jego utylizacji i ścinania kolejnych drzew.

Renowacja podłóg drewnianych – zrób to z nami

Profesjonalnie wykonana usługa renowacji obejmująca czyszczenie parkietu, cyklinowanie, naprawę uszkodzeń i ponowne lakierowanie potrafi wyciągnąć pełnię potencjału drzemiącego we wdzięcznym materiale, jakim jest drewno. Pomimo upływu czasu Twoja podłoga znów może prezentować się doskonale i zachwycać naturalnym pięknem. By jednak tak się stało, prace renowacyjne muszą być wykonane bardzo starannie i przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury. Nieumiejętnie wykonane cyklinowanie może bardzo poważnie uszkodzić podłogę, której naprawa stanie się wówczas niemożliwa lub nieopłacalna.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, zyskujesz pewność, że renowacja parkietu lub innego typu drewnianej podłogi zostanie wykonana przez doświadczony zespół, zajmujący się pracą z podłogami drewnianymi na co dzień i dysponujący profesjonalnymi urządzeniami oraz wykorzystujący najlepsze farby i materiały eksploatacyjne. Odnowione przez nas podłogi gwarantują kolejne lata, jeśli nie dekady spokojnego użytkowania. Parkiet znów będzie zachwycał – możliwa jest również zmiana jego barwy tak, aby jeszcze lepiej wpasowywał się do wnętrza Twojego pomieszczenia i panującej w nim aranżacji. Oczywiście Ty o wszystkim decydujesz, ale na każdym etapie prac możesz skorzystać z naszego doświadczenia i porad, dzięki którym wyciśniesz maksimum z Twojego parkietu.

Nie decyduj się pochopnie na wymianę swojej podłogi – skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak wiele możesz zaoszczędzić, nie rezygnując z pięknej, drewnianej podłogi, która będzie znów wyglądała jak nowa i służyła Ci przez długie lata.


Wszystkich zainteresowanych usługą renowacji podłóg drewnianych zapraszamy do kontaktu.
Pozdrawiamy, załoga „Parkiety dla Ciebie”